Čokoládovo kokosový rýchly koláč

Ak sa vám ohlási neočakávaná návšteva, pripravte tento super rýchly a naozaj efektný koláč. Čokoládovo kokosová kombinácia je osvedčená klasika…

Budete potrebovať:

1 lístkové cesto

1 vajíčko (stačí iba žĺtko) na potieranie koláčika

150 – 200 gr mliečnej čokolády na varenie zn. Rapunzel

120 ml mlieka

100 gr strúhaného kokosu

40 gr cukru

20 gr masla

Postup je veľmi jednoduchý. Rozbaľte si lístkové cesto na plech a rozohrejte rúru na 180 stupňov. Zatiaľ si pripravíte kokosový krém a to tak, že v hrnci zohrejete mlieko s maslom a pridáte cukor. Miešajte, kým sa cukor nerozpustí, až potom pridajte kokos. Zmes netreba variť, ide iba o rozpustenie masla a cukru, aby sa hmota spojila.

Kokosovú hmotu dajte do stredu lístkového cesta, po dĺžke. Navrch pridajte posekanú čokoládu. Kraje lístkového cesta môžete narezať podľa obrázku, ak  nestíhate, jednoducho iba preložte obe strany.

Nakoniec koláčik potrite vajíčkom alebo žĺtkom. Pečte vo vyhriatej rúre približne 30 minút. Koláč je dostatočne sladký, hodí sa ku káve alebo čaju.

V recepte je 150 – 200 gr čokolády, je na vás koľko dáte. Ja som mala mliečnu čokoládu na varenie značky Rapunzel. Pôvodne som chcela dať celú (čiže 200 gr.), ale keďže je veľmi chutná, 50 gramov sme zjedli ešte pred pečením. 🙂

50500
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *